Cart


Kevad on kohe-kohe ukse ees. Ka selle aasta esimesed rändlinnud on Eestis tagasi. Nähtud on nii põldlõokesi, hallhanesid kui sookurgi. Lähinädalatel on oodata juba elavamat rändevoogu ning rohkem tagasipöörduvaid metsalinde. Saabuma hakkab ka kevadlind kuldnokk. Kaugel pole ka nende pesitsuse aeg. Koos saame nende elu paremaks teha. 

Heade toetajate abil on üles saamas esimesed Kooslooduse pesakastid. Juba järgmisel nädalal loodame paigaldada sadakond erineva suurusega pesakasti eri liiki lindudele. Koostööd teeme sealjuures Eesti ornitoloogide ja teadlastega, kes meile nõu ja jõuga abiks olnud on.

Oma pesa metsalindudele saad kinkida kohe siinsamas pesakasti toetuse kaudu.

Olete küsinud: kas linnud siis inimese abita ei saa? Tänases keskkonnas kahjuks mitte. Paljud Eesti metsad on noored majandusmetsad, kus napib õõnsuseid ja pehkinud kõdupuitu, kuhu endale mugav pesa meisterdada. Pesakast on hea asendus seniks, kui mets vananeb ja mitmekesiseks muutub. Keda huvitab teema täpsemalt, siis teaduslikult valgustab teemat see Eesti Metsa artikkel.

Parim mida saad teha täna on pakkuda uus kodu Eesti metsalinnule ja ta ütleb sulle: “Aitäh!” Teeme seda kõik koos.


Jüri Kaljundi

Loodusesõber, kes tahab Eesti metsad sama uhkelt kasvama panna kui oma iduettevõtted. Garage48 Sihtasutuse ja CV-Online asutaja ja sariettevõtja.

1 Comment

Paigaldasime kevade alguse puhul 75 uut pesakasti – Koosloodus | Puude istutamine. Metsa kaitsmine. Pesakastide paigaldamine. · 7. aprill 2021 at 17:55

[…] tasub lugeda varasemaid olulisi blogipostitusi pesakastide teemal:Esimesed pesakastid kevadeks valmisAeg pesakaste üles panna!Edukas pesitsusaasta Vaibla pesakastidesKooslooduse pesakastide […]

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga